ВИДЕО: Српски навивач го нападна Џака

 

Еден од најинтересните моменти на Светското првенство во Русија сигурно ќе биде оној кога Гранит Џака и Џердан Шаќири летаа орли на натпреварот против Србија.

Добија и минимална казна за тоа, но во финишот од Мундијалот излезе видео на кое се гледа дека Џака имал проблем и со српските навивачи на трибините.

При излегувањето од теренот, еден од нив со жестоки пцовки му се обраќа на швајцарскиот репрезентативец на што и овој не му останува должен.

 

 

 

13.07.2018 - 22:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега