ВИДЕО: Српската водителка на која автобус и ја откина раката имаше причина да слави- Дачиќ пееше за неа

Пред пет месеци водителката Деа Ѓурѓевиќ доживеа страшна несреќа кога на неа налета автобус и ѝ ја откина раката. По неколку тешки операции, Ѓурѓевиќ се врати на работа.

Викендов водителката го славеше својот 28-ми роденден, а само неколку дена претходно и беа пресадени нерви за повредената рака.

Инкау, интересно е што на нејзиниот роденден бил и министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ кој заедно со Деа го отпеале познатиот дует на Весна Змијанац и Дино Мерлин, „Кад замиришу јорговани“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.07.2019 - 12:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега