ВИДЕО: Среде пат нашле вреќи со милион долари - нивниот потег ги воодушеви сите

Семејството од округот Каролајн во Мериленд пронашло на автопат минатиот викенд вреќа со скоро милион долари во кеш.

Возејќи се со семејството, Емили Сканц воочила дека од едно комбе испаднала вреќа и удрила во нејзиниот автомобил.

Запрела и забележала дека на 15 метри оддалеченост има уште една таква вреќа, па ги земала двете и ги ставила во својот автомобил, не знаејќи дека во нив има скоро милион долари.

Оишла потоа до канцеларијата на шерифот и пријавила дека пронашла вреќи со неидентификувана содржина на автопат, а недолго потоа било установено дека во вреќите има пари.

Со истрага било установено дека вреќите со пари испаднале од блиндирано возило за транспорт на пари и дека веројатно биле наменети за банка, но се уште не се знае како испаднале од возилото.

„Правилно постапивме затоа што тоа не се наши пари“, изјавила Емили.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.05.2020 - 18:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега