Видео: Среде настап на ЗОИ и се скина фустанот, но цел свет зборува за тоа што таа го направила

 

Јужнокорејската лизгачка Јура Мин била голема надеж на домаќините на Зимските олимписки игри кои се одржуваат оваа година во Пјонгчанг.

Но, нејзиниот сон бил уништен во воведните секунди и тоа поради фустанот.

За време на настапот со партнерот Александер Гамелин распукал задниот дел од нејзиниот фустан. Таа морала да застане и да ја поправи гардеробата, што ја чинело подобар пласман.

Јура и Александер завршиле предпоследни, и покрај тоа што имале врвен настап.

Погледнете:

 

 

 

18.02.2018 - 15:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа