ВИДЕО: Солзи радосници на Пандев по победата

Капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев го постигна победничкиот погодок на дуелот со Грузија, по која Македонија се пласира на Европското првенство.

По победата со 1:0 капитенот се фрли на земја и заплака од радост.

Видео на Гол.мк

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.11.2020 - 21:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега