ВИДЕО: Со качулка и покриено лице - Катица Јанева излезе од затвор

Прикриена и со качулка на главата, поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева, денеска беше изнесена од затвор за да оди во куќен притвор.

Јанева молчеше пред новинарските прашања, дали се чувствува виновна и каква и е здравствената состојба.

Сега, таа ќе биде во домашен притвор во станот на синот Лазар.

За потсетување, Апелација денеска ја прифати нејзината жалба.

 

 

ВИДЕО: СИТЕЛ

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.11.2019 - 18:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега