ВИДЕО: Со еден гест одржа лекција - принцот Вилијам покажа како треба да се однесуваат припадниците на кралското семејство

Принцот Вилијам му покажа на својот помал брат како се однесува кога си член на кралското семејство.

Војвоадата од Кембриџ синоќа помина часови разгледувајчи ја одлуката на принцот Хари да отстапи од кралската должност.

Забележани било дека бил исцрпен додека возел кон Лондон. Идниот крал одржал суд, прогласувајчи го поранешниот капетан на англискиот криикет тим Ендру Штраус за витез.

Му покажал како да биде смирен и да продолжи напред откако вчера го напуштил Снадрнгам после клучни разговори со кралицата за иднината на неговиот брат и Меган Маркл.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.01.2020 - 09:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега