Видео: Со долга коса и видно послаба - Шерифовиќ на својот прв настап

 

Овие денови на интернет кружи видеото на Марија Шерифовиќ, на кое се гледа дека е на почеток од нејзината кариера.
 
На него можеме да видиме како Марија со својата мајка, пејачката Верица Шерифовиќ во една емисија ја изведуваат нивната заедничка песна. 
 
Дека пејачката е натпресечно талентитана уште од тогаш се забележувало, но никој не можеше да прептостави колку во оваа професија ќе се оствари. 
 
Бунтовната Марија денеска е вистинска ѕвезда на Балканот, со силниот став и нејзиниот претпознатлив стил.
 
Погледнете го видеото:
 

 

 

12.01.2018 - 20:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа