Видео: Со децении води временска прогноза, а гледачите дури сега го забележаа овој детаљ

Јанг Дан 22 години ја води временската прогноза во Кина, но она што сите го забележаа е дека не изгледа ни ден постаро низ годините.

Снимката која е хит во Кина покажува дека презентерката на временска прогноза, е иста од првиот ден кога се појавила на телевизија.

Навистина е шокантно што таа пред 22 години изгледала речиси идентично како денес.

 

 

 

13.03.2018 - 10:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега