Видео: Со автомобил влета на фудбалски терен - им свиреше и на играчите да се тргнат

На фудбалски натпревар во националната лига на Обединетите Арапски Емирати се случил инцидент кога автомобил влетал на теренот додека се играл натпревар.

Фудбалерите останеле зачудени, а возачот кокј веројатно решил да биде ѕвезда на настанот и да сврти едно кругче на теренот, па тој дури и им свирел на играчите да се тргнат додека минувал крај нив.

 

 

 

06.12.2017 - 09:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа