ВИДЕО: Снимка која ќе ве наежи - вака изгледа кога лавина снег носи се пред себе

Сите ја сакаме зимата додека сме дома и пиеме топол чај. Но, оној момент кога се соочуваме со снежните врнежи и одредени проблеми кои тие ги носат со себе, зимската магија за нас престанува.

Замислете како им е на луѓето кои живеат во планинските предели, кои дури имаат и моменти кога мора да се соочат со лавина снег.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.01.2019 - 21:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега