Видео: Снимил необична појава на небото која го менува обликот - жителите во страв

 

Чуден „објект“ се појавил на небото над градчето Корнвал во Англија, ширејќи паника меѓу локалните жители кои веруваат дека ги посетиле вонземјани.

На интернет, последниве неколку дена, се појавија бројни снимки кои прикажуваат чуден црн објект на небото кој се трансформира во различни облици и големини.

Погледнете:

 
 

 

 

12.10.2017 - 14:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа