ВИДЕО: Снимено како изгледа пловење по Антартика додека брановите беснеат

На Антартикот е секогаш студено, а најголемиот дел од површината е секогаш покрен со лед.

А сега исплива видео од кабината на еден капетан на брод кој плови по Атлантикот, па покажа како изгледа кога беснеат бранови.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.10.2019 - 12:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега