ВИДЕО: Снежна бура во Америка - затворени училишта, одложени седници, се подготвува нов удар

Во повеќе американски држави затворени се училиштата, а пратениците ги одложиле сите седници поради снегот и бурата кои повторно го зафатија американскиот северозапад.

Во државата Вашинготн забележани се три снежни бури во февруари, а измерени се до 36 сантиметри снег.

Метеоролозите соопштиле дека во три американски држави се очекуваат уште врнежи во текот на денешниот и утрешниот ден.

За снежен удар се подготвуваат и средните држави на САД, наведува агенцијата.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.02.2019 - 08:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега