ВИДЕО: Снег среде лето во Франција

 

Времето во Европа од ден на ден сѐ повеќе изненадува.

Овој пат Алпите во Франција ги прекри снежна прекривка. Температурите паднале под нулата, а се очекува снегот до недела да биде заменет со дожд.

Сведоци сме и на силни дождови и грмежи ширум Европа оваа недела.

Од денеска се очекува невреме и во Македонија.

 

 

 

12.08.2017 - 13:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа