ВИДЕО: Снег го прекри популарното грчко летувалиште - патиштата завеани

Дека пристигна зимата потврдуваат и фотографиите од Кавала.

Иако навикнавме во Кавала да владее летна идила, сега се потсетува на некои планински глетки.

На социјалните мрежи се појавија значаен број фотографии од Кавала, а во западниот дел од Грција ситуацијата е уште посериозна, затоа што патиштата се целосно покриени со снег.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.12.2019 - 08:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега