ВИДЕО: Слетувањето на месечината снимено во студио- целата случка снимена во Невада

На интернет се појавија снимки кои наводно го покажуваат слетувањето на месечината за кое се тврди дека е лажен, однодно дека не е снеимен со сателит.

Имено на снимката се гледаат космонаути кои наводно шетаат по пустината во Невада, а би требало да претставуца сателит од земјата.

Снимката е објавена на Јутубканалот и се повикува на Викиликс.

Дали е снимката автентична или се работи за некоја измама пресудетет сами.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.05.2019 - 22:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега