ВИДЕО: Скопје во првите пет најзагадени градови во светот

Со денови Македонија е на листата на земји со најзагадени градови во светот.

Откако на првото место овој викенд се најде Куманово, а Скопје на 10-то место, денеска сликата е иста, а Скопје се наоѓа во првите пет најзагадени градови во светот.

-Тони еве ги пак горат нешто, смрди не се дише, а од општина Карпош и Градот со прст не мрдаат- возбудено и изреволтирано ми пренесе Цобе, од кејот во Карпош. Видеата се во прилог, напиша претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Карпош, Тони Јаревски на Фејсбук, споделувајќи и видеа од загаденоста во Карпош.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.10.2019 - 10:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега