ВИДЕО: Скопјанец со „импровизиран багер“ чисти тротоари во Центар

На Фејсбук денеска кружи ново видео како скопјанец го чисти снегот од тротоарот на булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов со сопствено возило наменски трансформирано во „импровизиран багер“.Иницијативата е на деловниот објект на „Орифлејм“. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.01.2019 - 14:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега