ВИДЕО: Скокаат по автомобили, се полеваат со пијалоци - ни коронавирусот не ги запира туристите на Мајорка

Борбата против епидемијата коронавирус не ги исплаши бројните туристи кои се собрале на популарното шпанско летувалиште Мајорка.

Снимките покажуваат дека се точеле литри алкохол, а голем број луѓе се собирале околу базенот каде се полевале со шампањ.

Очекувано, не се држела дистанца ниту некој носел заштитна маска иако голем број држави тоа го препорачуваат, иако сте на плажа.

Локалните мештани не биле воодушевени и ја обвинувале полицијата дека не прави доволно за да се забранат ваквите забави кои може да бидат нови жаришта на заразата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.07.2020 - 14:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега