ВИДЕО: Сѐ се тресело - снимен моментот кога Албанија ја погоди силниот земјотрес

На интернет се појавија снимки од моментите кога Албанија ја погодија двата силни земјотреса кои предизвикаа голема материјална штета во повеќе делови во земјата.

 

Според последните информаци лекарска помош поради повреди побарале 37 лица.

Најголема штета е регистрирана на објекти во Драч, како и на возила врз кои паднал дел од градежен материјал од објектите. Во Драч земјотресот поделил на два дела повеќекатница, а една куќа е урната во близина и на автопатот Тирана-Драч.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.09.2019 - 22:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега