Видео: Сите слушнавме како пее Дачиќ, а еве како изгледа кога Путин ќе се фати за микрофон

 

Дали тоа е желба да се претстават пред граѓаните како обични луѓе, кои сакаат исто што и обичниот народ или едноставно во морето државни обврски мораат и себе да си дадат малку пауза, политичарите умеат да ја изненадат јавноста и да се фатат за микрофонот, па да запеат од срце.

На сите нам ни се добро познати вокалните способности на Дачиќ, но и неговите колеги имаат талент за пеење.

Иако остава впечаток на ладен чове, со своите вокални способности се покажал како навистина талентиран. Моќниот Владимир Путин запеал во јавноста.

Погледнете и слушнете како звучи:

 

 

 

13.10.2017 - 09:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа