ВИДЕО: Сириската одбрана спречи ракети да паднат во Дамаск

Видео снимки објавени на социјалните мрежи покажуваат како сириските одбранбени системи спречуваат ракета да падне во главниот град Дамаск.

Сириската воздушна одбрана наводно спречиле ракетен напад пресретнувајќи неколку непријателски цели лансирани кон главниот град, Дамаск, јавуваат сириските државни медиуми.

Корисниците на социјалните мрежи споделуваат видеа од нападот.

Според сириската новинска агенција САНА, ракетите дошле од правец на израелската Голанска висорамнина. Израел повеќе пати во изминатиот период гаѓаше цели во Сирија.

13.02.2020 - 23:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега