ВИДЕО: Силно невреме во Загреб - гром удри во две куќи, Итните екипи на лице место

Силно невреме го погоди Загреб попладнево.

Се слушале грмежи, а температурите значително опаднале и започнале поројни врнежи.

Од удар од гром се запалиле две куќи во престолнината. На терен има 19 пожарникари со 6 противпожарни возила.

За утре во Загреб е најавено умерено до претежно облачно време.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.08.2019 - 14:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега