ВИДЕО: Силно невреме во Битола - улиците се претворија во реки вода

Силен и пороен дожд вечерва поплави улици на неколку локации, на повисоките зони и централното градско подрачје во Битола.

Водата успеа и да ги поплави возилата на улиците.

Краткотрајниот но обилен дожд проследен со град го оневозможи нормалното одвивање на сообраќајот.

Во текот на вчерашниот ден, во Битола исто така падна пороен дожд и предизвика штети врз земјоделските површини во битолско поле, кои локалната самоуправа по извршен увид и проценка, ќе ги обесштети.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.07.2020 - 22:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега