ВИДЕО: Силен земјотрес ја погоди Анталија - на социјалните мрежи граѓаните споделија снимки

Земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтерова скала ја погодил денеска Анталија, а евидентиран бил на длабочина од 93,3 километри.

Турските медиуми јавуваат дека земјотресот бил почувствуван и во провинциите околу Анталија, но и во Израел. Се уште нема информации дали во потресот има повредени.

Погледнете ги видеата:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.12.2020 - 16:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега