ВИДЕО: Силен ветар во Шкотска преврте камион врз полициски автомобил

Силни ветрови попратени со дожд во Велика Британија дувале и до 100 километри на час, а на автопат А1 превртеле и камион кој притоа смачкал полициски автомобил.

Несреќата се случила на автопат меѓу Хадингтон и Данбар во Шкотска кога полициско возило го насочувало сообраќајот. Ветерот го издувал камионот надвор од патот.

Вториот камионот само се превртел врз автомобилот на полицијата.

„Мораме да го затвориме автопатот, камион само што се преврте врз моето возило, а вчера само што г исполирав“ твитна шефот на полицијата.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.12.2019 - 12:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега