ВИДЕО: Сергеј Трифунoвиќ со раскрвавена глава – актерот нападнат на протести во Белград

Глумецот и политичар Сергеј Труфунивиќ попладнево беше нападнат на демонстрациите во Белград. Тој си замина со раскрвавена глава, откако некои од демонстрантите го нападнаа со тупаници, а го удриле и со фотоапарат. На социјалните мрежи се споделуваат слики од глумецот на кој му тече крв по лицето.

„Му ја искршија главата на Сергеј Труфуновиќ, тука на метар од мене. Крвав е“, напишала на „Твитер“ Весна М., која била на протестите.

Протестите во Белград почнаа вчера ред собранието на Србија и зградата на РТС, а поради најавата за повторно воведување полициски час. Иако претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска рече дека сепак нема да има повеќедневна забрана за движење, неколку политички партии попладнево организираа нов протестен собир, овој пат пред Филозофскиот факултет.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.07.2020 - 15:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега