ВИДЕО: Селото веќе не се гледа, огнот брзо се шири - голем пожар во Нов Истевник

Македонија веќе неколку дена се бори со пожари на различни дестинации.

Нов пожар избувна во селото Нов Истевник, а огронот се побрзо се шири и е се поблизу до селото.

Од чадот повеќе не се гледа селото, а луѓето се евакуирани.

Пожарникари и членови на Армијата помагаат во гаснењето.

04.08.2021 - 15:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега