ВИДЕО: Седеле во кујна и одеднаш се почнало да се тресе - снимки од страшниот земјотрес на Алјаска

Кога земјотрес со јачина од 7 степени според рихтерова скала, околу 9 часот наутро ја погодил Алјаска, наеднаш се почнало да се тресе.

Потресот траел скоро цела минута, па многу граѓани панично излегувале на улица. Властите се подготвиле за најлошото, но за среќа, немало повредени и ниту една зграда не се срушила, иако се забележани големи штети.

Колку потресот бил силен, сведочат две снимки на семејства во Енкориџ.

Ѕидовите се движеле како да се од хартија, а неколку работи паднале на под.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.12.2018 - 12:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега