ВИДЕО: Се запали Боинг над Лос Анџелес- патниците низ прозорецот ја гледале страшната глетка

Авион на филипинската компанија која од Лос Анџелес кој требал да лета за Манила принудно слетал кратко откако полетал поради расипан мотор.

Никој од 347 патници и 18 членови на посадата не се повредени.

До инцидент дошло кога пилотот на Боинг 777 објави вонредна ситуација и можен дефект на моторот, соопштол потпаролот на аеродромот во Лос Анџелес, додека еден од патниците рекол дека видел пламен од моторот.

По пријавата за дефект на моторот се вратиле на аеродромот, каде е изгасен пламенот.

Се наведува дека принудното слетување не го загрозило летот на останатите летови.

Засега не е јасно поради што настанал пожар во авионот.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.11.2019 - 09:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега