ВИДЕО: Се загрева атмосферата пред ЕП во ракомет - ново видео за нашите ракометари

Уште само еден месец до почетокот на Европското првенство во ракомет, а атмосферата во македонската репрезентација полека се загрева. 

Нашите ракометари ќе бидат дел од ЕП во Данска, а по тој повод на Јутјуб беше промовирано и ново видео. Првенството стартува на 12 јануари и ќе трае до 26 месецов. 

Се разбира како и секогаш нашите ракометари очекуваат поддршка од верната „Фаланга“

10.12.2013 - 10:50

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега