ВИДЕО: Се тресеа домовите, се паѓаше во маркетите - Снимка од ужасот во Турција

Земјотресот од 6,9 степени кој ја стресе Турција, однесе животи и сруши објекти, снимен на камера.

 Се се тресеше и паѓаше во домовите и маркетите.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.01.2020 - 11:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега