ВИДЕО: Се топи асфалтот во скопско Ченто

 

Иако официјалната временска прогноза вели дека максималната дневна температура во главниот град ќе достигне до 36-тиот степен, денеска околу пладне, на сонце, во населбата „Ченто“, билозабележано дека под топлината на јулското сонце асфалтот буквално се топел под нозете, објави Алсат-М. Во тој момент температурата изнесувала 40,5 степени Целзиусови. Погледнете:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.07.2019 - 15:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега