Видео: Се се тресеше и паѓаше, луѓето панично бегаа - снимка од земјотресот од 7,3 степени

 

Силен земјотрес од 7,3 степени по Рихтер вчера се случи на границата меѓу Ирак и Иран, а во потресот има преку 300 жртви.

Оваа снимка го покажува страшниот момент.

 

 

 

13.11.2017 - 17:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа