ВИДЕО: Се поплави Арената каде Македонија треба да го одигра првиот меч на ЕУРО 2020

Главниот град на Романија, Букурешт го зафати големо невреме денеска. Одложен е тренингот на македонската фудбалска репрезентација бидејќи Националната арена е поплавена.

Порталот „Дриблинг“ објави видео од поплавената Арена.

12.06.2021 - 18:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега