ВИДЕО: Се појавија првите снимки од Шумахер години по несреќата

Семејната вила во која живее  седумкратниот светски шампион Михаел Шумахер е затворена за јавноста откако тој имаше несреќа на францускитр Алпи. 

Германските режисери Михаел Вех и Бруно Камеретнс направиле кинематографско дело со наслов „Шумахер“, посветено на шампионот, претставен преку таткото на Ролф, сопругата Корина и децата Мик и Џина.

Инаку пред пет години Михаел Шумахер на скијање на Француските Алпи удри во карпа и доживеа тешка повреда на главата. Цели шест месеци Шумахер беше во вештачка кома.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.05.2019 - 14:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега