ВИДЕО: Се појави досега необјавен настап на Тоше Проевски во еден прилепски ресторан

Тоше Проевски на денешен ден ќе наполнеше 40 години, но неговото срце престана да чука на негова 26-годишна возраст, на кобниот 16 октомври, 2007 година.

Денеска, неговите фанови постојано споделуваат фотографии, видеа и спомени во негова чест, а на социјалната мрежа „Твитер“ се појави видео од Тоше од еден негов настап во еден прилепски ресторан.

На видеото е запишано дека Тоше на снимката има само 15 години.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.01.2021 - 20:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега