ВИДЕО: Се обиде да ограби бабичка, па доби ќотек

 

На Лајвлик се појави снимка на која се гледа баба која е нападната од еден маж, додека друг го чека на мопед. Тој се обиде да и го украде телефонот.

Но, грабежот не се одвиваше според планот бидејќи бабата се одлучи физички да се пресмета со напаѓачот. Успеа да му ја земе заштитната кацига и со неа го удираше напаѓачот.

Инцидентот се случил во Јужноафриканската Република.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.08.2020 - 13:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега