ВИДЕО: Само тенџере за сарма и фотографија од Иванов останаа од „Македонија блокира“

Два леба, тенџере за сарма и фотографија од претседателот Ѓорге Иванов – толку успеале да спасат организаторите на „Македонија блокира“ кога утринава камион на комуналните служби ги собирал остатоците од кампот во Жена борец. 

„Две такви фотографии од нашите обраќања до претседателот ги најдовме во камиончето на ‘Паркови и зеленило’ со останатото ѓубре. Како што го најдовме моето тенџере од славата за Свети Никола, која је чествувавме тука, два леба и 2-3 кисели води кои беа за луѓе да ги консумираат тие во ѓубре…“, изјави Ана Бобинкова, пренесе Макфакс.

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.12.2018 - 16:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега