ВИДЕО: Сакал да прегази снешко, па направил грешка - сега сите му се смеат

Непознат возач се бодиел да прегази снешко направен пред куќа во Кентаки, но на тежок начин сфатил дека тоа не е така едноставно. Тој не бил свесен дека снешкото е направен на труп од дрво.

Коди Луц кој со својата вереница и својата сестра го направил овој снешко висок скоро 3 метри, објавил на Фејсбуѕк фотографија на која се гледаат траги од автомобил, кои водат до негоцвиот снежен човек.

-Животот е тежок, но уште потежок е ако си глуп - напишал Коди.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.01.2019 - 17:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега