ВИДЕО: Руски сили ликвидираат терористи- Елиминација за 30 секунди

Министерството за одбрана на Русија објави снимка на која се гледа како припадници на руските Сили за специјални операции (ССО) ликвидираат терористи.

На снимката, која трае 30 секунди, се прикажани кадри во кои борците на ССО елиминираат терористи со снајперски пушки (видеото е снимено со помош на уред за ноќно набљудување), а во гранатирање уништуваат и возило на терористите, пренесува Спутник.

Каде, кога и во кои услови е направена снимката не е објавено.

Да потсетиме дека во Русија 27 февруари се слави Денот на ДЗС. Овој празник беше поставен со Претседателска уредба од 26 февруари 2015 година.

Во своето седум години постоење, 11 војници од таа воена единица добија највисоко национално признание - титулата Херој на Руската Федерација.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.02.2020 - 12:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега