ВИДЕО: Руската армија е непобедлива, а ова видео го докажува тоа

Руската војска е една од најмоќните на светот и често може да прочитаме и видиме виодеа колку напорно тренираат или колку моќни оружја имаат.

Меѓутоа не се најдобри само кога се работи за сила и оружје, тие се и ителигенти, а оваа снимка го докажува тоа.

Војник го покажа својот талент- успеја да ја намести Рубиковата коцка без да гледа.

Погледнете:

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.04.2019 - 16:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега