Видео: Роналдо ја запрепасти планетата после финалето - најави заминување од Реал

Кристијано Роналдо ги шокираше фановите на Реал Мадрид, откако веднаш по триумфот над Ливерпул, даде неочекувана изјава со која можеби најави разделба со „кралскиот клуб“.

– Беше навистина убаво да се игра за Реал Мадрид, наредните денови ќе ги соопштам моите планови за иднината и ќе им одговарам на фановите кои секогаш ме поддржуваа.

– Уживав во секој момент. Сега треба да се порадуваме на трофејот кој го освоивме, иднината на кој било фудбалер не е толку важна во моментов, – истакнал Роналдо, а пренесува „Марка“.

 

 

 

27.05.2018 - 10:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега