ВИДЕО: Роналдо го покажа новиот „ѕвер“ од автомобил кој чини цело богатство

 Возниот парк на Роналдо чини неколку десетина милиони евра, а најновиот додаток со кој тој се пофали е Мекларен Сена, со сума од точно 1 милион долари.

Автомобилот има 4-литарски твин-турбо В8 мотор со 789 коњски сили и е дел од програмата на супер-автомобили на Мекларен, кои иако имаат проблеми во Ф1 шампионатот, бизнис-делот им оди одлично.

На Инстаграм, Роналдо напиша едноставно: „Уживање“, додека неговиот добар пријател и поранешен клупски колега од Реал Мадрид, Марсело го праша: „За ова играше фудбал?“.

 
 
 
View this post on Instagram

Enjoy /a>

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on May 24, 2019 at 5:46am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.05.2019 - 13:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега