ВИДЕО: Роналдињо продолжува да се забавува во затвор

Легендарниот Роналдињо веќе 25 дена е во парагвајски затвор, но тоа не го спречува добро да се забавува.

Познатион бразилски фудбалер заврши зад решетки поради илегалнен обид за преминување на границата и влез во земјата со лажен пасош, а веќе три недели чека на судење.

Тој неодамна го прослави 40. роденден, а и поради затворските ѕидови е вистинска ѕвезда.

30.03.2020 - 22:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега