ВИДЕО: Роналдињо ги дочека своите 5 минути во затвор - играше фудбал, па освои печено прасе

Славниот бразилски фудбалер Роналдињо се наоѓа во затвор во Парагвај, а по се изгледа животот зад решетки не му паѓа тешко.

Бразилскиот „магионичар“ со топка ги дочека своите пет минути и во затвор заигра фудбал.

Снимката од Роналдињо се појави и во јавност, па многумина искоментираа дека фудбалерот и тоа како се забавува.

Како што наведуваат добро известени извор од парагвајскиот затвор успеал да освои еден многу необичен трофеј - печено прасе.

Да потсетиме, славниот бразилски фудбалер беше уапсен во Парагвја поради поседување лажно документи.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.04.2020 - 13:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега