ВИДЕО: Рибари уловија сом тежок 100 килограми

Двајца рибари од Словенија дефинитивно имаа среќа! На нивната јадица се фатил сом подолг од два метри и тежок сто килограми. 

Се работи за сом каков што никој не уловил досега.

Борбата со големиот сом траела повеќе од половина час.

Погледнете...

најчитано сега