ВИДЕО: Решено убиството на бизнисменот од Бања Лука - две лица уапсени, по едно се трага

Полицијата на Република Српска од слобода ги лишила Емилио Балда и Горан Миловановиќ, кои се сомничат дека го убиле Славиша Крубниќ и Жарко Павловиќ, а го раниле Горан Илиќ во Бања Лука.

Полицијата нагласила дека за овој инцидент се сомничи и Б.Ѓ. кој во моментов е во бегство и по кој полицијата активно трага. По него е распишана потерница.

Истрагата во врска со кривичното дело тешко убиство ја води Управата за организиран и тежок криминал на Министерството за внатрешни работи на Република Српска.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.04.2019 - 16:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега