ВИДЕО: Регионот згрозен- две девојчиња тепаат врсничка, а останатите тоа го снимаат

Врсничко насилство во Брајево, Србија, каде две 15- годишни девојчиња малтретираат и удираат нивна врсничка доби законски епилог.

Две малолетнички во дворот на училиштето физички малтретираат врсничка, а идео од случката се појави и на социјалните мрежи каде згорен беше целиот регион, а по налог на обвинител заработиле и кривична пријаа.

На снимката се гледа како едно од девојчињата, ја удира својата врсничка по глава и вели дека ќе помине и полошо ако каже на мајка си и почнува да ја удира додека другите деца дофрлуваат од страна.

Директорот на училиштето вели дека се превземени ситенеопходни мерки, а девојчињата ќе бидат адекватно санкционирани.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.09.2019 - 13:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега